Zatiaľ žiadne komentáre

Pôst 20(21) – deň sedemnásty

Téma týždňa: Začni

Veľakrát som sa zamýšľala prečo nevidím zmenu v mojom okolí a  Pán mi povedal, nečakaj na iných začni od seba to čo chceš vidieť na iných začni robiť ty prvá. Keď chceš vidieť radostných ľudí začni sa radovať ako prvá, keď chceš vidieť lásku okolo seba v správaní druhých, začni ty prvá. Nečakaj na iných. Ak chceš vidieť zmenu v tvojej práci, škole, začni robiť to do čoho ťa povoláva.  Mňa povolával do radosti, tak som sa toho chopila a snažila som sa byť radostná všade kde sa dalo. Keď som už začala tak sa to stalo súčasťou môjho života. Videla som, že to menilo moje okolie, moja radosť začala prechádzať na iných. Moji kamaráti sa začali meniť.

V ktorej oblasti chceš vidieť zmenu ty?

Ak chceš vidieť zmenu vo vzťahu s Bohom, začni s Ním tráviť viac času. V Božom slove, na modlitbách, stíšeniach a pôste. Ak nevieš vytrvať začni a pýtaj si silu od Pána. Začneš telesne a skončíš duchovne.

Ak chceš vidieť zmenu vo svojich vzťahoch začni sa za to modliť alebo postiť. Boh nás cez pôst mení, mení naše pohľady na situácie, mení situácie ako to vidíme aj v Biblii, napr. Ester, ktorá vošla ku kráľovi bez pozvania aby zachránila svoj ľud.

Ja som si tento rok povedala, že keď chcem vidieť prielomy, musím začať robiť veci inak. Chcem si brať príklad z Ježiša, z toho ako on trávil čas s Otcom na modlitbách a ako sa on postil. Nechcem veci nechávať len tak bez boja. Aj keď sa mi  do modlitieb a pôstu nechce musím sa prekonať. Rim 8:5-6 Lebo tí, čo žijú podľa tela, myslia na telesné veci, tí, čo žijú podľa Ducha, myslia však na duchovné veci. Lebo zmýšľanie tela vedie k smrti, zmýšľanie Ducha však vedie k životu a pokoju. Preto chcem tento rok žiť inak. Ale nič nepôjde bez toho aby som ja začala.

Druhou vecou nad ktorou sa zamýšľam tento rok je: Robím to čo Boh odo mňa chce? Jonáša Boh povolal ísť do mesta Ninive aby mu oznámil Božie zámery s ním. Ale on radšej utiekol spred Hospodina. A takto utekal z jedného miesta na druhé. Ale Boh nezmenil svoju vôľu pre neho. Keď ho Boh zachránil z úst veľryby, znova mu zopakoval to kam ho posiela.

Preto som sa zamýšľala a zistila som, že Boh nehovorí v určitých oblastiach do môjho života, pretože nechcem začať s tým do čoho ma volá. Ak nepočujeme Boží hlas mali by sme sa zamyslieť či nás do niečoho nevolá. To že sa budeme tváriť, že sme jeho hlas nepočuli nám nepomôže. Ak je to nejaká oblasť, v ktorej nemáme skúsenosti nemusíme sa báť, pretože Boh nás zmocní.

Začni robiť to do čoho ťa Boh aj tieto dni volá, začni robiť veci, ktoré ti Boh už dlhodobo dáva na srdce. Nečakaj, že Boh zmení povolanie pre tvoj život len preto, že tebe sa nechce alebo by to narušilo tvoju komfortnú zónu.

Do akej oblasti ťa Boh už dlhodobo volá? Nezabúdaj, keď ťa Boh do niečoho volá tak ťa aj uschopní to urobiť.

Janka K.